• Videokonferencie

DRUHÝ ROK PROJEKTU (2016/2017)

Dňa 20. apríla 2017 sa uskutočnila v poradí tretia videokonferencia učiteľov cvičných firiem v tomto projektovom roku.

Zúčastnení žiaci projektu Erasmus+ sa dnes opäť stretli so svojimi „obchodnými partnermi“ z Hradca Králové. Po dlhšej dobe  sa opäť zvítali, na základe osobného stretnutia z apríla, v priateľskej atmosfére. Zaspomínali na spoločne strávený príjemný čas, ale venovali sa aj úlohám, ktoré ich ešte čakajú v tomto školskom roku. Dohodli sa na uzatvorení obchodov za mesiac apríl a prebrali štruktúru záverečnej správy.

Na záver naši tretiaci popriali českým štvrtákom úspešné ukončenie štúdia a uplatnenie sa v ďalšom živote podľa ich predstáv.

FOTO

Dňa 17. marca 2017 sa uskutočnila v poradí druhá videokonferencia učiteľov cvičných firiem v tomto projektovom roku.

Priebeh videokonferencie :

• učitelia z OA Banská Bystrica poďakovali českým kolegom vo svojom mene, i v mene študentov, za krásne zážitky a skúsenosti z pobytu v Hradci Králové (žiaci získali nie len nové vedomosti, ale aj zážitky a priateľstvá),
          • dohodli sme si body,  ktoré treba splniť ešte v tomto projektovom roku - firemné obchody, uzávierka, výročná správa,
          • popriali sme si úspešný priebeh blížiacich sa maturitných skúšok,
          • naplánovali sme videokonferenciu žiakov na 08.04.2017.

FOTO

Dňa 11. októbra 2016 sa konala videokonferencia žiakov zúčastnených CVF na projekte Erasmus +. Videokonferencie sa zúčastnilo 20 žiakov, piati  z každej firmy.

Náplňou videokonferencie bolo:

• predstavenie sa všetkých zúčastnených cvičných firiem zo SR a ČR,
          • oboznámenie sa s predmetom činnosti firiem,
          • prerokovanie Rámcovej zmluvy,
          • dohodnutie termínu návštevy študentov z HK v Banskej Bystrici,
          • predbežná informácia o pripravovanom programe a organizácii 2. Medzinárodného veľtrhu CVF na OA   Banská Bystrica.

FOTO

Dňa 27. 09. 2016 sa konala úvodná vidoekonferencia učiteľov cvičných firiem zúčastnených na projekte. Po prázdninovom zvítaní prerokovali nasledujúce body, týkajúce sa spolupráce v druhom roku projektu:

• oboznámili sa navzájom o firmách zúčasnených projektu v tomto školskom roku,
          • dohodol sa termín prvej videokonferencie žiakov CVF,
          • dohodli sa termíny projektových stretnutí,
          • dohodol sa predbežný plán a náplň projektových stretnutí.

FOTO

PRVÝ ROK PROJEKTU (2015/2016)

Videokonferencia žiakov 25. 04. 2016

Žiaci projektu Erasmus+ sa dnes naposledy v tomto školskom roku stretli s kolegami z Hradca Králové, a to nepriamo prostredníctvom videokonferencie.
          Naši študenti sa ešte raz poďakovali za príjemné chvíle v Hradci Králové a popriali starším kolegom úspešné ukončenie štúdia maturitnou skúškou.
          Uzavreli tohtoročné obchody, rozlúčili sa a už sa tešia na aktivity v nasledujúcom školskom roku.

FOTO

Dňa 22. marca 2016 sa uskutočnila v poradí druhá videokonferencia učiteľov cvičných firiem. Niesla sa v priateľskom duchu, pretože vyučujúci sa už poznali z projektových stretnutí v Banskej Bystrici a Hradci Králové.

Priebeh videokonferencie:

• bystrickí učitelia poďakovali ešte raz českým kolegom vo svojom mene, i v mene študentov za bohatý, ale aj obohacujúci pobyt v Hradci Králové (žiaci si priniesli nielen nové vedomosti ale obohatili sa aj o nové zážitky),
          • vykonzultovali sme s kolegami niektoré obchody, ktoré žiaci musia dotiahnuť,
          • naplánovali sme videokonferenciu žiakov na 11.04.2016.

FOTO

Dňa 27. októbra 2015 sa konala videokonferencia žiakov zúčastnených CVF na projekte Erasmus. Videokonferencie sa zúčastnilo 20 žiakov, piati  z každej firmy.

Obsah videohovoru:

• oboznámenie sa jednotlivých firiem s predmetom ich podnikania,
          • na základe nami odoslaných ponúk dohovor o obchodoch medzi firmami,
          • prerokovanie potvrdenej Rámcovej zmluvy,
          • oboznámenie s predbežným programom návštevy firiem z Hradca Králové v Banskej Bystrici,
          • oboznámenie s podmienkami 1. Medzinárodného veľtrhu v Banskej Bystrici 02.12.2015.

FOTO

Dňa 30. septembra 2015 sa uskutočnila videokonferencia učiteľov cvičných firiem obidvoch škôl.

Priebeh videokonferencie:

• zoznámenie sa,
          • predstavenie predmetov činnosti cvičných firiem,
          • dohoda na termínoch ďalších krokoch projektu.