• MULTILATERÁLNY PROJEKT ERASMUS +

• V septembri  2020 sme na Obchodnej akadémii začali pracovať na projekte  Fit´n ´Green v rámci Erasmu +. Tento projekt trvá dva školské roky – 2020/ 2021 a 2021/ 2022 a sú do neho zapojené  tri európske stredné školy-  Krupp gymnázium  v Duisburgu ( Nemecko), ktoré je aj koordinátorom projektu  a partnerské školy:  Obchodná akadémia v B. BystriciStredná ekonomická škola  Svetozara Miletića v Novom Sade ( Srbsko). Z našej školy sa do projektu zapojilo  11 žiakov prvých a druhých ročníkov.

Témou projektu  Fit´n ´Green  je podpora zdravého životného štýlu, a to prostredníctvom  zdravej výživy , správnych  stravovacích návykov ako aj kladného postoja k športu. Cieľom projektu je komunikácia v anglickom jazyku, práca v medzinárodných tímoch, rozvoj IKT zručností, spoznávanie iných krajín a ich kultúr .

Na začiatku projektu sa každý žiak predstavil v krátkom videu, ktoré o sebe natočil, a tak umožnil všetkým zainteresovaným lepšie ho spoznať. Následne boli žiaci rozdelení do šiestich medzinárodných tímov, v ktorých spoločne pracovali na rôznych čiastkových témach projektu:

1. Získanie informácií o výživovej a energetickej hodnote potravín: A.Kováčová, S.Dávidová a Z. Kevélyová  ( I.B)
        2. Informácie o zdravej strave a stravovaní: L. Mydlárová ( II.C) a N. Šimovičová ( II.B)
        3. Informácie o vplyve konzumácie mäsa a hromadnom chove zvierat: A. Apfelová, M. Segečová, A. Mazúchová, E.M.    Gnidová ( II.B)
        4. Šport a aktivity ako ukazovateľ zdravého životného štýlu: T.Horný ( II.C)a  M. Mikuštiak
        5. Bio verzus bežné potraviny: L. Mydlárová
        6. Typické jedlá Srbska, Slovenska a Nemecka:  A.Apfelová, M. Segečová, A. Mazúchová, E.M. Gnidová ( II.B)

Výsledkom spolupráce medzinárodných tímov, ktorá prebiehala v anglickom jazyku v online priestore, boli  PowerPoint prezentácie alebo videá. Následne všetci členovia tímov prezentovali svoje práce na videokonferenciách.
        Vyššie spomínaní žiaci OA pracovali na svojich témach systematicky, čoho dôkazom boli výborne  prezentované výsledky spolupráce vo forme prezentácií. Úspešne tak reprezentovali našu školu na medzinárodnej úrovni, za čo im ďakujeme.

Účastníci za našu školu:

video__M._Segecova.mp4
        video_A._Kovacova.mov
        video_N._Simovicova.mp4
        video_S.__Davidova.mov
        video_T._Horny.mp
        video_Apfelova

video_Mazuchova
        video_Gnidova
        video_Mydlarova
        video_Mikustiak
        video_Kevelyova