Úvod Prihláška na VŠ Odkazy

Výber vysokej školy a študijného odboru by mal odzrkadľovať záujem študenta,
 akej profesii sa chce v živote venovať.

Milí štvrtáci,

Nasledujúce mesiace budete stáť pred neľahkým rozhodnutím. Budete si vyberať, na ktorú vysokú školu si pošlete prihlášky!

Výberom vysokej školy ovplyvnite svoje uplatnenie na trhu práce a životnú úroveň. Výber vysokej školy a fakulty je preto pre Vás dôležitým životným medzníkom.

V predchádzajúcich rokoch si dve tretiny maturantov namierili na vysoké školy. Prieskumy ukazujú, že doteraz sa uchádzači pri výbere VŠ nesprávali racionálne. Študijné programy si nevyberali s ohľadom na uplatnenie na trhu práce, ale mnohí náhodne, išli tam, „kam ich vietor zavial“.

Štúdium nie je len o diplome,
 ale aj o vedomostiach a uplatnení sa v ďalšom živote.

Je dôležité, aby ste k výberu pristupovali zodpovedne, a aby ste si na vyplnenie prihlášok rezervovali dostatok času.

Termín podania prihlášok na väčšinu vysokých škôl
na Slovensku a v Českej republike je

28. 03. 2018.

Prihlášky na VŠ Vám skontroluje a potvrdí triedny učiteľ. Nakoľko je potrebné overiť správnosť údajov vo vyplnenej prihláške, potvrdenie Vám  nevydá na počkanie.

Šťastnú ruku pri výbere správnej školy.

výchovná poradkyňa

Tajovského 25, 975 73 Banská Bystrica