• O predmete

•

Predmet ekonomické cvičenia sa vyučuje v štvrtom ročníku štúdia. Poskytuje žiakom kompletné a súhrnné vedomosti a návyky z oblasti odborných ekonomických predmetov s osobitným dôrazom na ich využitie a uplatnenie v praktických úlohách. Obsah učiva pripravuje žiakov na získanie vedomostí a zručností pri vedení účtovníctva spolu s vyhotovovaním dokladov. Vedie žiakov k samostatnosti pri riešení jednoduchších praktických  problémov vyskytujúcich sa v podnikateľskej praxi. Cieľom predmetu je integrovať už získané vedomosti a zručnosti z odborných ekonomických predmetov, ako podniková ekonomika, účtovníctvo, hospodárske výpočty, administratíva a korešpondencia, precvičovať a upevňovať ich.

Výučba sa realizuje na PC v programoch firmy KROS pre podvojné účtovníctvo v programe OMEGA a v programe OLYMP – mzdy a personalistika. V predmete sa rieši súvislý príklad, ktorého súčasťou je práca s originálnymi účtovnými dokladmi a tlačivami.

Predmet sa vyučuje v odborných učebniach vybavených výpočtovou technikou a dataprojektorom.