• Workshopy na témy kritické myslenie, digitálna a mediálna gramotnosť

• Ďakujeme lektorom z Mladého podnikavca za skvele strávené dvojhodinovky pri workshopoch na témy kritické myslenie, digitálna a mediálna gramotnosť. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.👍

Tieto aktivity sú hradené z finančných prostriedkov Ministerstva školstva na rozvojové projekty škôl na podporu etického správania sa a hodnotového vzdelávania.

• Ekonomická olympiáda s INESS

• Tento školský rok sme sa po siedmykrát zapojili do medzinárodnej súťaže z ekonómie a financií. Priemerná úspešnosť v školskom kole dosiahla 46 % a rekordný bol počet zúčastnených – 120 žiakov, čím sme opäť získali cenu INESS za najviac zapojených žiakov v Banskobystrickom kraji.

V krajskom kole reprezentovali našu školu L. Štefaniaková, A. Džubák, S. Jonáš a P. Kolesár.

Výsledky sa dozvieme až v apríli.

• 58. ročník súťaže SIP - krajské kolo

• Zúčastnili sme sa 58. ročníka súťaže SIP 7. februára 2024. Organizátorom bola Obchodná akadémia Rimavská Sobota.

Naši žiaci absolvovali súťažnú disciplínu - písanie na počítači. "Z akej ste školy?" znelo z úst organizátorov.

"Sme z Obchodnej akadémie Mareka Frauwirtha Banská Bystrica", odpovedali:

Matej Valent, II. A - 1. miesto

Maroš Bošeľa, III. A - 2. miesto

Obidvaja postupujú do celoslovenského kola.

Blahoželáme a tešíme sa s Vami.

• HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

• Dňa 6. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy - HVIEZDOSLAVOV KUBÍN.
            Súťažiaci potešili svojimi výkonmi. Prví traja postupujú do okresného kola.

1. miesto: Kovaříková Eva, IV.A
            2. miesto: Petrovičová Natália, I.B