• Naša školská jedáleň, je výdajnou školskou jedálňou. Dodávateľom stravy je SPŠ J.Murgaša v Banskej Bystrici.

Od školského roka 2019/2020 sme zaviedli elektronický stravovací systém.
      Žiaci a zamestnanci školy sa stravujú na základe kreditného stravovacieho systému (kredit = finančná čiastka, ktorá sa nahrá študentovi, i zamestnancovi  po príchode platby na účet školy, ktorá je dodávateľom stravy a následne je platba po dodaní dokladov zaevidovaná vo forme kreditu v našom stravovacom systéme).

Čo je Elektronický stravovací systém (ESS)?
      Je to automatizovaný stravovací systém, ktorý eviduje všetky potrebné údáje o stravníkoch jedálne. Ak sa stravník prihlási na stravovanie  v ESS má zriadené konto stravníka, objednávku stravy a vygenerované platobné údaje. V jedálni sa identifikuje s čipom alebo ISIC preukazom pri okienku výdaja stravy, čím preukazuje svoj nárok na stravu.

Prihlásenie  stravníka na stravovanie
      Pre prihlásenie na stravu v novom školskom roku je potrebné vyplniť  prihlášku PRIHLASKA_NA_STRAVOVANIE(4).pdf, na základe ktorej bude stravník zaevidovaný do stravovacieho systému.

Prihlásenie na stránku stravovacieho systému a jeho používanie
      Plnohodnotné využívanie stravovacieho systému je možné až po vyplnení  prihlášky a registrácii stravníka
      v systéme.
      Po prihlásení má stravník (rodič) možnosť všetko potrebné ohľadom stravy vidieť a ovládať v dvoch nasledujúcich moduloch (podstránkach):

I. Komunikácia › Platby

II. Komunikácia › Školská jedáleň

Modul Komunikácia › Platby
      Obsahuje platobné údaje k strave (číslo účtu, variabilný symbol...), sumárny  prehľad uskutočnených platieb.

Modul Komunikácia › Školská jedáleň
      Zobrazuje podrobný jedálny lístok na týždeň. Ďalej údaj o vydaní/neprevzatí stravy a možnosť odhlásenia alebo prihlásenia odhlásenej stravy na konkrétny dátum.
      V spodnej časti jedálneho lístka, pod údajmi o alergénoch, je uvedená informácia o aktuálnej výške kreditu .

Používanie stravovacieho systému v mobilnej aplikácii
      Mobilná aplikácia Edupage (dostupná pre Android ) poskytuje v záložkách Platby Jedálny lístok oproti webovej stránke obmedzené, avšak dôležité funkcie:
      možnosť vidieť kompletné platobné údaje pre zadávanie platieb, históriu doterajších platieb
      možnosť prezerať jedálny lístok
      možnosť prihlásiť / odhlásiť stravu na najbližšie dni
      Výhodou je flexibilita a možnosť rýchleho odhlásenia stravy v prípade náhlej udalosti alebo nedostupného počítača s internetom.