• Hviezdoslavov Kubín - 70. ročník

• Dňa 5.marca 2024 sa v sále V PODKROVÍ SOS uskutočnilo okresné kolo v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnilo sa ho 23 mladých recitátorov. Našu školu reprezentovali Eva Kovaříková, Natália Petrovičová a Filip Lašák.
            Do regionálneho kola postúpil Filip Lašák s básňami od Miroslava Válka. Filipovi gratulujeme a v regionálnom kole mu budeme držať palce.

• Fashion show 👗

• 29.február nebol výnimočným dňom len preto, že sa opakuje iba raz za štyri roky, no i kvôli tomu, že sa u nás v škole konala módna prehliadka žiačok IV.A triedy!

Dievčatá v rámci vyučovania ruského jazyka (a témy, ktorá bola zameraná na módu a oblečenie) zorganizovali módnu prehliadku a predstavili svoje outfity v štyroch kategóriách - oblečenie na stužkovú, voľnočasové oblečenie, oblečenie do práce a oblečenie na párty.

Každá žiačka opísala svoj outfit v ruskom jazyku a naša šarmantná moderátorka ho v priebehu prehliadky predniesla.

Z dôvodu veľkej diváckej účasti je pravdepodobné, že nie všetci v publiku mali možnosť moderátorku aj počuť, prikladáme preto jednotlivé opisy oblečenia modeliek do galérie.

PS: Dobrovoľným porotcom (žiakom prvého a druhého ročníka) ďakujeme za pomoc a publiku za podporu!