• Kam po strednej

     • Časopis Kam po strednej, ktorého cieľom je oboznámiť s informáciami o štúdiu na vysokých školách, ako aj o pracovných príležitostiach pre absolventov stredných škôl si môžete prečítať v module výchovný poradca.

     • Krajské kolo súťaže v spracovaní informácii na PC

     • Vo štvrtok 14. februára 2019 sa na SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene uskutočnila krajská súťaž.

      Natália Sliacka zo IV. B získala 1. miesto v úprave textu na PC.

      Ďalším súťažiacim bol Max Brada zo IV. B, ktorý získal 7. miesto v disciplíne odpis na rýchlosť.

      FOTO

       

      Výborne štvrtáci, blahoželáme!

     • Emócie v marketingu

     • Vo štvrtok 7. februára 2019 sa učili druháci zážitkovo na prednáške

      „Emócie v marketingu“.

      „Zážitky“ sprostredkoval Ing. Vrtaňa z OZ Mladý podnikavec.

      Spätná väzba žiakov je jednoznačná: „...nemalo to chybu...nevedela som, čo očakávať, ale prednáška bola výborná...najlepšia prednáška..., ešte by ste mohli prísť...nič nemeňte...bolo to super...emócie z niektorých reklám boli silné...máte naše „lajky“na Instagrame“... a mnoho ďalších.

      Pozrite si foto

                                                                                                                 Ing. Jana Katonová

       

     • Harvart škola zážitkov

     •  „Žijeme vo svete médií. Film, reklama, či videoklipy nás sprevádzajú na každom kroku. No nestačí len konzumovať. Ak nechceme ostať len pasívnymi príjemcami musíme sa naučiť audiovizuálnemu dielu rozumieť, poznať jeho jazyk, históriu a súvislosti. Svet audiovizuálnych obsahov je nesmierne bohatý, jeho lepšie pochopenie nám otvára úplne nový spôsob jeho vnímania a výberu. Filmové umenie je vďaka svojej vizuálnosti a jazykovej bezbariérovosti prístupné všetkým ľuďom na svete. Ale aby divák naozaj chápal jeho hodnoty a spoločenský presah, je dôležitá základná znalosť dejín kinematografie a dôsledné triedenie konzumovaného mediálneho obsahu, ktorý na náš útočí z každej strany. “

      Tieto slová zo stránky Harvart škola zážitkov sme si potvrdili dňa 29. januára 2019 v našej aule. A sme vďační, že sme sa zúčastnili. Ďakujeme za pútavú prednášku.

                                                                                           Mgr. Jana Matejčíková

    • Hokejový zápas „Súboj legiend“
     • Hokejový zápas „Súboj legiend“

     • Vážená pani riaditeľka, vážený pán riaditeľ,

       študentom, ktorí plánujú zúčastniť sa hokejového zápasu „Súboj legiend“ v rámci Kaufland Winter Classic Games 2019, dávame Vám do pozornosti správu, že vďaka spolupráci Tipsort Ligy s Banskobystrickým samosprávnym krajom je pre žiakov stredných a vysokých škôl možnosť uplatnenia 50 %-nej študentskej zľavy na kúpu lístka na hokejový zápas „Súboj legiend“ v rámci Kaufland Winter Classic Games 2019. Na hokejovom zápase sa stretnú na jednom mieste naši hviezdni hokejisti, ktorí sa ešte nikdy predtým spoločne na takejto akcii nestretli, diváci uvidia aj originálne súťaže zručností.

      Hokejový zápas „Súboj legiend“ sa uskutoční v sobotu 2. februára o 16.00 hod.
      na štadióne VŠC Dukla v Banskej Bystrici.

      Študentská zľava sa dá uplatniť u oboch oficiálnych predajcov vstupeniek na Kaufland Winter Classic Games 2019 - spoločností Ticketportal a Predpredaj.sk.

      Kupujúci ju získa po zadaní kódu „STUDENT“. Pri vstupe cez turnikety na štadión VŠC Dukla v Banskej Bystrici, ak bude vyzvaný, sa bude musieť preukázať platným študentským preukazom. Keďže sa jedná o 50 %-nú zľavuvstupenka je zvýhodnená z 18 na 9 eur. Využitím tejto ponuky, a tiež i kúpou originálnych hokejových baraníc fanúšikovia zároveň napomáhajú aj charitatívnej myšlienke - Nadácii Kvapka nádeje.

       S pozdravom
       Mgr. Jana Slačková
       odborná referentka pre školstvo a mládež

     • Medzinárodný veľtrh študentských JA firiem

     • V dňoch od 11. 12. 2018 do 13. 12. 2018 sa viceprezidenti našej študentskej Firmy JA Chance Timea Ballová, Stanislav Hanes, Lucia Múková a Martin Synak-Varga zúčastnili 7. ročníka medzinárodného veľtrhu v Hradci Králové. Žiačka III.A triedy Timea Ballová získala 3. miesto v kategórii najlepší predajca. V celkovom umiestnení skončili na peknom 4. mieste z 25 firiem. 

      FOTO

     • Deň otvorených dverí

     • Vedenie školy touto cestou pozýva žiakov 9. ročníkov základných škôl, rodičov, učiteľov a výchovných poradcov na Informačno-poradenský deň, ktorý sa uskutoční 28. januára 2019 (pondelok) od 8.30 do 12.30 h.

      Program:

      • informácie o štúdiu, možnostiach uplatnenia absolventov (v aule školy) 8.30 - 9.00 h,
      • prehliadka priestorov školy, odborných učební,
      • prezentácia vyučovacích hodín,
      • prezentácia cvičných firiem a študentskej spoločnosti 9.00 - 12.30 h.

      Všetkých záujemcov srdečne očakávame.

           Ing. Darina Šlosarová       

      riaditeľka školy

     • Rodičovské združenie

     • Pozývame rodičov na triedne schôdze rodičovského združenia, ktoré sa budú konať dňa 11. 01. 2019 (piatok) o 16.30 h v triedach.

      Po triednych schôdzach budú pokračovať pohovory rodičov s vyučujúcimi.

      Prosíme rodičov o účasť.

                                                                                                                                                                                     Ing.Darina Šlosarová 
                                                                            riaditeľka školy

     • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

     • Dňa 29. 11. 2018 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry.

      V kategórii B (žiaci prvého a druhého ročníka) súťažilo 17 žiakov. Na prvom mieste sa umiestnila Adriana  Kočišková z II. A triedy, na druhom mieste sa umiestnila Alžbeta Zajaková z I. A triedy, na treťom mieste Barbora Žuffová z II. C triedy.

      V kategórii A (žiaci tretieho a štvrtého ročníka) súťažilo 8 žiakov. Na prvom mieste sa umiestnila Vladimíra Chabrečeková z III. C triedy, na druhom mieste sa umiestnila Andrea Julényiová z III. B triedy, na treťom mieste Kristiána Hrachovinová zo IV. A triedy.

      Víťazom blahoželáme.

      FOTO

     • Medzinárodný veľtrh cvičných firiem Bratislava 2018

     • V dňoch 21. 11. – 23. 11. 2018 sa konal už dvadsiaty ročník veľtrhu. Naša škola patrí medzi najvernejších účastníkov. 

      Na veľtrhu vystavovali dve cvičné firmy JOIN, súkromný podnikateľ a Car Madness, s. r. o. 
      (žiaci IV. A, B, C) v konkurencii štyridsiatich dvoch cvičných firiem.  Štvrtáci odprezentovali svoju prácu, obchodovali, komunikovali, súťažili o najlepšieho reprezentanta, logo, slogan, katalóg, stánok, elektronickú prezentáciu, inovatívne nápady , najlepšiu cvičnú firmu a ďalšie špeciálne ceny.

      Cvičná firma Car Madness, s. r. o. bola ocenená 1. miestom v súťaži Najlepší katalóg. C

      Ďakujeme žiakom (zamestnancom), ktorí perfektne reprezentovali  našu školu i seba.

      FOTO

       

                                                                                                                                              Ing. Jana Katonová

     • Konferencia „Finančná gramotnosť"

     • Dňa 7. novembra 2018 sa štyri žiačky tretieho ročníka našej školy zúčastnili konferencie „Finančná gramotnosť“, ktorú s podporou Nadácie Slovenskej sporiteľne zorganizovalo CVČ Heuréka v aule ZŠ, Námestie slobody, Zvolen. Martina Sekerášová, Natália Šujanská, Beáta Demianová a Miroslava Ihringová prezentovali svoj príspevok na tému Finančná gramotnosť žiakov prvého ročníka na našej škole. Prítomných manažérov SLSP prezentácia zaujala rovnako ako spoločné workshopy, ktoré sa konali v poobedňajších hodinách. Pre našich žiakov to bola veľmi cenná skúsenosť a možnosť nadviazať kontakt s odborníkmi z praxe. Dňa 28. novembra sa všetci prezentujúci zúčastnia zájazdu do Viedne, ktorého súčasťou bude návšteva bankového centra FLIP spoločnosti ERSTE.

      FOTO

    • 16. 11. 2018 sa naša škola zúčastnila divadelného predstavenia DJGT vo Zvolene
     • 16. 11. 2018 sa naša škola zúčastnila divadelného predstavenia DJGT vo Zvolene

     • Denník Anny Frankovej - téma holokaustu a druhej svetovej vojny. Nejde o literárnu fikciu, ale o autentický, zázrakom zachovaný denník. Originálna nová dramatizácia Júlie Rázusovej tlmočí citlivý i humorný jazyk denníkových zápiskov do sviežeho javiskového diela blízkeho i dnešnej dobe.

      V rokoch 1942 – 1944 nevyšla Anna ani raz z úkrytu, ktorý dvom židovským rodinám poskytli holandskí priatelia. Vo svojom denníku sa však vznáša na krídlach fantázie a v každej situácii vie nájsť krásu života. Jej denníkové zápisky náhle končia a my sa z historických materiálov dozvedáme o jej konci v koncentračnom tábore. Anna Franková sa stala univerzálnym zosobnením obdivuhodnej sily mladého dievčaťa.

      Inscenácia Denník Anny Frankovej získala v roku 2017 nomináciu na Divadelné ocenenia sezóny DOSKY.

      V kategórii Najlepšia réžia sezóny bola nominovaná jej režisérka Júlia Rázusová.

      Sme veľmi radi, že sme mohli sledovať príbeh Anny. Dôstojne sme si pripomenuli významné udalosti našich i svetových dejín – vznik 1. ČSR, koniec 1. svetovej vojny, hrôzy 2. svetovej vojny i Deň boja za slobodu a demokraciu.   

                                                                                                                                                Mgr. Jana Matejčíková

     • ZÁLOŽKA 2018

     • Téma: Milan Rastislav Štefánik alebo iné významné osobnosti, ktoré spájajú Čechov a Slovákov

      Tento rok sme sa opäť zapojili do projektu „Záložka spája školy.“ Výborná téma, žiaci nemali problém s realizáciou. Tento rok vznikli kreatívne záložky, čo nás potešilo. Do projektu sa zapojilo zhruba rovnaké množstvo žiakov ako vlani. Potešili nás aj partnerské záložky z Hotelovej akadémie Liptovský Mikuláš. Uverejňujeme fotku piatich najkrajších záložiek a záložky z partnerskej Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši.

      koordinátor Jana Matejčíková

      FOTO

     • Oznam

     • Spoločnosť unit QQ dnes spustila prieskum profesijných preferencií a zamestnaneckých postojov súčasných študentov stredných a vysokých škôl. Každý, kto vyplní dotazník bude zaradený do žrebovania o LET V HURRICANEFACTORY. Zapojiť sa môže študent strednej alebo vysokej školy, ktorý už dosiahol vek 18 rokov. Všetky informácie nájdete na www.unitQQ.sk/súťaž.

     • Pozvánka na plenárnu schôdzu rodičovského združenia

     • Výbor Rady rodičovského združenia pozýva rodičov na plenárnu schôdzu, ktorá sa uskutoční
      dňa 13. októbra 2018 (sobota) o 9.30 h v aule školy.

      Po plenárnom zasadnutí budú pokračovať triedne schôdze a pohovory rodičov s vyučujúcimi.

      Prosíme rodičov o účasť.

                                                                                                                                                Ing. Darina Šlosarová
                                                                                                                                                     riaditeľka školy

  • Kontakty

   • Obchodná akadémia, Tajovského 25, 975 73 Banská Bystrica
   • oatajbb@gmail.com
   • +421 48 423 07 00 - sekretariát
   • Tajovského 25, 975 73 Banská Bystrica
  • Prihlásenie