• O predmete

• Obsah výučby vychádza zo štátneho vzdelávacieho programu 63, 64 Ekonomika a organizácia, obchod a služby služby I, II  (ISCED 3A).

Predmet Podnikanie v JA firme sa zaraďuje medzi voliteľné predmety v 3. ročníku štúdia vrámci programu Aplikovaná ekonómia.

Aplikovaná ekonómia je vzdelávací program, ktorý prezentuje Junior Achievement Slovensko, n. o. Ponúka podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie. Je založený na získavaní praktických skúseností a zručností tak, aby sa rozvíjali vzdelávacie, komunikačné, personálne a pracovné kompetencie žiakov. Predmet Podnikanie v JA firme súčasne formuje a rozvíja schopnosti samostatného rozhodovania, konania a komunikatívnosti žiakov, pripravuje žiakov tak, aby sa mohli zaradiť do generácie manažérov, podnikateľov a obchodníkov v systéme voľného podnikania.

Predmet je úzko medzipredmetovo previazaný s odbornými, i s ďalšími vyučovacími predmetmi.

Program Aplikovaná ekonómia má modulárne usporiadanie učiva:

1. modul - JA Firma
          2. modul - JA Učebnica ekonómie a podnikania - učíme v 4.  ročníku ako samostatný predmet SEK