• O predmete

• Výučba predmetu marketing v praxi je orientovaná do 3. a 4.  ročníka štúdia.

Predmet marketing v praxi sa zaraďuje medzi odborné voliteľné predmety a vedie žiakov k využívaniu teoretických poznatkov z ostatných odborných predmetov, rozvíja podnikateľské myslenie žiakov, umožňuje žiakom orientovať sa v základných marketingových kategóriách, poznať základy marketingu a chápať ich ako zdroj pre možné znižovanie podnikateľského rizika pri vstupe na trh.

Vedomosti a zručnosti získané v predmete žiaci využívajú v ostatných odborných predmetoch (podniková ekonomika, právna náuka, podnikanie v cvičnej firme, podnikanie v JA firme, podnikanie v cestovnom ruchu, cestovný ruch, tovaroznalectvo atď.).

Charakteristika učiva:

Voliteľný predmet marketing v praxi je zameraný na pochopenie podstaty a úloh marketingových činností v podniku. Žiaci sa naučia nestotožňovať marketing iba s predajom. Obsah predmetu odpovie na to, aké produkty má podnik na trh uviesť, aby bol konkurencieschopný, že pre podnik je veľmi dôležitý prieskum trhu už na začiatku podnikového transformačného procesu, pochopia, že marketing nie je iba reklama, ale celý marketingový mix, ktorý podnik využíva.

Učivo je rozdelené do jednotlivých  tematických celkov v 3. a 4. ročníku. Témy na seba logicky nadväzujú a tvoria teoretický základ pre aktívnu prácu žiakov formou riešenia marketingových problémových úloh v marketingových prípadových štúdiách a v konkrétnych trhových situáciách. Tak využijú získané teoretické vedomosti pre budúcu prax.

Pre zatraktívnenie vyučovacích hodín a podľa možností budeme prizývať na vyučovanie odborníkov z praxe, marketérov, pracovníkov reklamných, PR agentúr.