• O predmete

• Výučba predmetu je orientovaná do 2. ročníka štúdia.

Predmet právo v podnikaní vedie žiakov k osvojeniu základných vedomostí z oblasti obchodného a pracovného práva, ktoré však nie je samoúčelné, ale plne využiteľné a aplikovateľné v ekonomickom živote. Žiak si osvojí vedomosti a zručnosti, ktoré sú potrebné pre zvládnutie podnikateľskej činnosti. Samozrejmosťou je vybudovanie určitého právneho povedomia a zodpovedného postoja k dodržiavaniu právnych noriem. Obsah učiva je v súlade s profilom absolventa, prihliada na potreby ekonomickej praxe a uplatnenie teórie v praxi.

V predmete sa naplno využívajú medzipredmetové vzťahy, predovšetkým s podnikovou ekonomikou. Obsah učiva plynule nadväzuje v treťom ročníku na právnu náuku, kde sa vedomosti žiakov prehĺbia o problematiku z ďalších odvetví práva.

Charakteristika učiva

Učivo prvého polroka je zamerané na obchodné právo – živnostenský a obchodný zákonník s dôrazom na poznanie a rozlišovanie rôznych foriem podnikania a tvorbu podnikateľského plánu. Náplňou učiva druhého polroka je pracovné právo - zákonník práce a aj ostatné zákony z danej oblasti.

Pre zatraktívnenie vyučovacích hodín a podľa možností sú prizývaní odborníci z praxe.

Učivo je sústavne aktualizované v súlade s platnou legislatívou.