• VALENTÍNSKA ZOZNAMKA

Dňa 9.02. 2023 sa na našej škole uskutočnila VALENTÍNSKA ZOZNAMKA. Zúčastnili sa žiaci, ktorí chceli zažiť niečo nové a hlavne, chceli bližšie spoznať spolužiakov z iných tried. Študentský parlament mal s organizáciou nemalé problémy, ale nakoniec sme to zvládli. Očakávali sme trošku viac disciplíny od spolužiakov. Reakcie:

• Vianoce vo februári

Béčkari (II.B a I.B) zažili prípravy na Vianoce už vo februári vo výrobnom družstve OKRASA v Čadci. Časť nákladov spojených s exkurziou uhradilo RCK BBSK v rámci projektu zameraného na trh práce.

Žiaci videli tradičnú ručnú výrobu sklenených vianočných ozdôb. Sledovali, ako pracovníčky ozdoby vyfúknu, máčajú vo farbe, striebria, s citom maľujú a zdobia a nakoniec každý výrobok ručne zabalia.

• Každoročne koncom januára

Stalo sa dobrým zvykom, že koniec januára sa nesie v znamení Informačno-poradenského dňa školy. Už od skorého rána bol v priestoroch školy čulý ruch. Prichystať to, či ono, nezabudnúť menovky, propagačné materiály, vizitky, zorganizovať všetky zainteresované skupiny tak, aby o deviatej (dokonca i o niečo skôr) privítala pani riaditeľka prvých návštevníkov.

• Oznam

Našej škole boli poskytnuté finančné prostriedky z rozvojového projektu „Zdravie a bezpečnosť v školách 2022“.
            Oblasťou zamerania sú aktivity na podporu zvýšenia bezpečnosti a ochranu zdravia v škole. Prioritnými oblasťami podpory v rámci tohto projektu sú ochrana fyzického a duševného zdravia žiakov, skvalitňovanie psychosociálnej klímy v školách, zdravý životný štýl, odstraňovanie zdraviu škodlivých vplyvov a prevencia rizikového správania u žiakov.

Obchodná akadémia Mareka Frauwirtha, Tajovského 25, 975 73 Banská Bystrica

pre žiakov 9. ročníka, ktorí majú záujem o štúdium na našej škole.

Túžite rozšíriť naše rady? Čakáme vás na deň otvorených dverí.

Kedy? 30. januára 2023

Kde? Obchodná akadémia Mareka Frauwirtha Banská Bystrica
            študijný odbor 6317 M obchodná akadémia

• MALÝ PRINC

Dňa 11. januára 2023 sme sa v Štátnej opere v Banskej Bystrici zúčastnili opernej rozprávky Malý princ. Hudobno-dramatické dielo s podnadpisom „magická opera“ je zhudobnením kultového rozprávkového príbehu modernej literatúry, nadčasovej knihy Antoina de Saint-Exupéryho z roku 1943.

Dielo z pera britskej skladateľky Rachel Portmanovej stvárňuje príbeh pilota (samotného autora – spisovateľa), ktorý uviazne so svojím havarovaným lietadlom v saharskej púšti. Stretáva sa tu s Malým princom, ktorý prišiel z ďalekej planéty. Začne s ním viesť rozhovor o zmysle života, o priateľstve i láske, o pýche i pokore. Výborné výkony protagonistov, krásne kostýmy, zaujímavá scéna nám ukázali krásu hudby i baletu, slova i tanca.

• Školský parlament

Od 09. 01. 2023 do 10. 01. 2023 sa uskutočnia voľby do Školského parlamentu pri Obchodnej akadémii Mareka Frauwirtha, Tajovského 25, Banská Bystrica.

Voľby sa uskutočnia v jednotlivých triedach. Za každú triedu bude do parlamentu zvolený jeden žiak s najväčším počtov hlasov.

Priebeh volieb a volebné lístky budú preverované volebnou komisiou.

• Vianočné posedenie

Dňa 21. 12. 2022 sa na našej škole konalo vianočné posedenie v každej triede. Študenti si pripravili punč, slané i sladké koláčiky a nechýbalo ani typické vianočné ovocie ako sú mandarínky, pomaranče či jablká. V každej jednej triede vládla tá pravá vianočná atmosféra. V triedach sa konali aj rôzne aktivity, napríklad v II. A si žiaci vytvorili snehuliakov z ponožiek, trieda II. B zabavila študentov svojim stoličkovým tancom, do ktorého sa zapojili aj naši štvrtáci a niektorí si pozreli "Vianočnú koledu" od Ch. Dickensa.
            Deň sme si spríjemnili aj vinšom v podaní študentiek z II. A.

• Vianočná Budapešť

Žiaci našej školy sa v dňoch 6., 9. a 12.decembra zúčastnili poznávacej školskej exkurzie
            v Budapešti.

Spolu so sprievodcom si zúčastnení pozreli a vypočuli zaujímavé informácie o najznámejších budapeštianskych pamiatkach (Námestie hrdinov, Bazilika sv. Štefana, Parlament, Budínsky hradný vrch – Rybárska bašta, Kostol sv. Mateja...) i o samotnom meste a krajine.

• Fotografie na študentský preukaz z pohodlia domova

Študentský preukaz je jedným z najdôležitejších dokumentov, ktorý sprevádza ich držiteľa počas celého pobytu na škole. Pomocou bezplatného online fotoeditora si študenti teraz môžu vytvoriť vhodnú fotografiu na svoj školský preukaz.

Fotografia na študentský preukaz má isté parametre, ktoré tento bezplatný nástroj na výrobu fotografií rozoznáva, a preto je vytvorenie takejto fotografie teraz oveľa jednoduchšie. Celý proces môže prebehnúť priamo vo vašej obývačke. Nepotrebujete žiadne špeciálne technológie, bude Vám stačiť len Váš smartphone.

• Emócie v marketingu

V novembri sa naši druháci prvýkrát stretli s aktivitami Mladého podnikavca na workshope Emócie v marketingu. Podľa nich bol workshop dobre odprezentovaný, zaujímavý, poučný, zábavný, kreatívny, nenudili sa a aj si niečo zapamätali...okrem iného aj emócie radosti, prekvapenia, hnevu, smútku, strachu a znechutenia, ktoré „zažili“ v reklamách...

• BBSK
      • Rozbehni sa!