• Rodičovské združenia

Pozývame rodičov na triedne schôdze rodičovského združenia, ktoré sa budú konať dňa 28. 04. 2022 (štvrtok) o 17.00 h v triedach.

Po triednych schôdzach budú pokračovať pohovory rodičov s vyučujúcimi.

Prosíme rodičov o účasť.

Mgr. Lívia Žuffová

• Ideme na celoštátnu SOČ

Potešili nás všetci súťažiaci v krajskom kole stredoškolskej odbornej činnosti.

P. Mistrík zmapoval ako Covid ovplyvnil hráčov volejbalu v ŠVK Tatran v Banskej Bystrici, G. Petrželová s N. Šimovičovou vytvorili knižku aktivít na túry pre deti v Štiavnických vrchoch, M. Lenhartová navrhla, ako pomôcť rodinnej firme zlepšiť komunikáciu so zákazníkmi a M. Vrábel skúmal ako dištančná výučba ovplyvnila žiakov.

• Online veľtrh cvičných firiem

31. marca 2022 sme, aj napriek zlepšujúcej sa pandemickej situácii, „onlinovali“ na veľtrhu. Veľtrh cvičných firiem zorganizovala, ako sa už stalo jarnou tradíciou, Súkromná obchodná akadémia DSA v Žiari nad Hronom.

Súťažilo 19 cvičných firiem z 9 škôl v kategóriách Naj reklamný banner, Naj www stránka a Naj elektronická prezentácia. Špeciálnu cenu vyhlásilo aj Slovenské centrum cvičných firiem. Naše cvičné firmy v Žiari nikdy nechýbali a preto sme neporušili dobré zvyky ani tento rok!

• Maturita v mobile

Dovoľujem si dať do Vašej pozornosti nový projekt, pre ktorý sa stal Banskobystrický samosprávny kraj odborným garantom. Tento projekt zastrešil Lukáš Pelč a v spolupráci s BBSK a ďalšími partnermi pripravuje sériu videí pod názvom Maturita v mobile – interaktívnou formou spracúva 30 maturitných otázok zo slovenskej literatúry a uľahčí tak stredoškolákom prípravu a opakovanie na maturitu. Nepochybne môže byť „Maturita v mobile“ dobrou metodickou pomôckou pri príprave na maturitnú skúšku, či už pre žiakov alebo pedagógov.

• Olympijský kultúrny a vzdelávací program

Olympijský kultúrny a vzdelávací program (OCEP) prebieha v školskom roku 2021/2022 a je exkluzívnym programom pre vybraných 50 škôl zo Slovenska. Naša škola Obchodná akadémia je súčasťou OCEP a spolupracuje s partnerskou školu z Talianska. Spolupráca spočíva vo vzájomnej komunikácii a výmene informácií z rôznych oblastí, napr. geografie, histórie, kultúry, športu atď. Výsledky interakcie budú prezentovať zapojení žiaci našej školy z II. C počas EYOF 24. – 30. júla 2022 v Banskej Bystrici. EYOF je najväčšie multišportové podujatie pre európsku mládež, vzdeláva a motivuje mládež k športu a osvojovaniu si zdravého životného štýlu.

• Tretiaci boli opäť aktívni!

28.02.2022 sa zapojili študenti tretieho ročníka do projektu organizovaného Štatistickým úradov SR. Cieľom je podpora zvýšenia štatistickej gramotnosti.

Žiaci si prezreli niekoľko prezentácií venovaných histórii a významu štatistiky, základným pojmom štatistiky, kľúčovým štatistickým ukazovateľom, vyhľadávaniu údajov v databázach a Európskemu štatistickému systému.

• Nový, akčný týždeň

Odštartovali sme nový týždeň, nazvime ho akčný. V pondelok, 21. 02. 2022, sa uskutoční Deň voliteľných predmetov a 14. Kontraktačný deň cvičných a študentských firiem, pokračujeme školským kolom 44. ročníka súťažnej prehliadky stredoškolskej odbornej činnosti, vyhodnotíme finančnú olympiádu, zrealizujeme školskú súťaž Mladý účtovník pre žiakov 4. ročníka, zapojíme sa do Olympiády podnikový hospodár a do 5. ročníka Medzinárodnej ekonomickej olympiády. Zaujímavý bude i projekt štatistickej gramotnosti, ktorý absolvujú všetci tretiaci, na hodinách SEK a MOF spúšťame prezentácie k finančnej a ekonomickej gramotnosti.

• ZAV Zvolen 2022 online – výsledky

Žiaci našej školy sa 9. februára 2022 zúčastnili súťaže „ZAV Zvolen 2022 online“odpis dvoch desaťminútových textov, ktoré boli hodnotené penalizáciou 50 a 100/chyba. Súťaže sa zúčastnilo 208 pretekárov z 21 slovenských škôl. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Kristián Ridzoň, IV. B; Kristína Uhrinová, IV. B; Alžbeta Apfelová, III. B; Barbora Taračková, III. B; Peter Balík, III. C; Viktória Macková, II. B.

• Oznam

Vážení rodičia, milí deviataci,

radi by sme vás pozvali na individuálnu prehliadku našej školy. Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu nie je možné organizovať DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ tradičným spôsobom.

Veľmi radi vás prevedieme priestormi školy a odpovieme na všetky vaše otázky. Stačí ak si zvolíte termín a čas od 8.00 do 14.00 h, sme tu pre vás od pondelka do piatku.

• Oznam

Stravovanie v školskej jedálni začína 10.01.2022. Obedy si môžete objednávať do nedele 09.01.2022 do 14.00 hod.

Dorotovičová Katarína
            Vedúca ŠJ

• BBSK
      • Rozbehni sa!