• Rope skiping.

• Viacerým sa v mysli vynára otázka: „V akej disciplíne to žiaci súťažili?“ Odpoveď znie: v skákaní cez švihadlo. Žiaci našej školy v zložení Bianka Polónyová, Tereza Vajcíková, Bibiána Straková, Adam Širgel, Filip Lašák a Jakub Chaban nás reprezentovali 9. 11. 2023 v súťaži stredných škôl v skákaní cez švihadlo znožmo. Súťažilo sa štafetovým spôsobom v zmiešaných 6-členných družstvách. Každý člen družstva musel absolvovať 50 preskokov cez švihadlo znožmo v čo najkratšom čase s použitím jedného švihadla v družstve. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 13 stredných škôl. Hoci sme nestáli na stupni víťazov, ale „naskákaní“ novými skúsenosťami sme odhodlaní dotrénovať to, čo nám nevyšlo a o rok sa opäť zúčastniť.

Menovaným študentom ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Záložky - Hrdinovia detektívnych románov

• Tento rok sme sa opäť zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Téma „Hrdinovia detektívnych románov“ zaujala prvákov a niekoľko druhákov. Vznikli zaujímavé záložky, ktoré sme poslali našej partnerskej Obchodnej akadémii v Nitre. Z Nitry doputovali naozaj kreatívne spracované, detektívne záložky, ktoré boli inšpirované hlavne Sherlokom Holmsom a Herculom Poirotom.

Ďakujeme žiakom a učiteľom z OA Nitra.

• Rovesnícke vyučovanie

• Vo štvrtok 16.11.2023 sa žiačky III.A a III.C zúčastnili na ZŠ Spojová Banská Bystrica dňa finančnej gramotnosti. Pre žiakov 5. a 7. ročníka si pripravili zaujímavé prednášky.

Dievčatá Ďakujeme.

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku sa uskutočnilo 15.11.2023. Školského kola sa zúčastnilo 30 žiakov. Žiaci súťažili v troch kategóriách 2A, 2B, 2C2.
            Výsledky školského kola Olympiády v anglickom jazyku:

Kategória 2A

1. miesto: Matej Valent II. A
            2. miesto :Michaela Auxtová II. B
            3. miesto:Tomáš Žabka II. B

Kategória 2B

1. miesto: Júlia Oravcová III. C
            2. miesto: Aneta Záchelová III. A
            3. miesto: Veronika Šerfözöová III. C

Kategória 2C2

1.miesto: Matej Lukas Howlett II. A

Gratulujeme 👏

• Naša škola si s ekológiou sadne!

• S triedou II.C sme sa v mene našej školy zapojili do súťaže 365.nadácie o ekolavičky a vo štvrtok sme sa pustili do čistenia areálu školy.

Pozbierali sme nájdený odpad a napokon sme z "úlovku" vytriedili plasty na recykláciu.
            Našli sme ozaj kadečo... Tu je malá ukážka.

Prosíme, buďte ohľaduplní k životnému prostrediu - vyhadzuje smeti tam, kam patria a držte nám palce, aby sme v súťaži uspeli! 🍀

• Mediálny a verejný prejav

• Dňa 08. 11. 2023 sa študentky našej školy Kristína Račeková z IV.C a Emma Vantrubová z III.A zúčastnili prednášky na tému Mediálny a verejný prejav s moderátorom a novinárom pánom Patrikom Hermanom. Z prednášky si dievčatá odniesli zaujímavé poznatky, ktoré ich posunuli vpred. Túto príležitosť im umožnilo Kreatívne centrum Banská Bystrica.

Ďakujeme pánovi Hermanovi za rady a odporúčania.

• Biznis fórum Rozbiehátor extra

• Na našej škole sa uskutočnilo Biznis fórum Rozbiehátor extra. Formou zaujímavých workshopov sme sa naučili:

✓ posúdiť ktorý nápad je vhodný pre začiatočníka v podnikaní,

✓ vytvávať biznis modely a odlišovať nápad od konkurencie,

✓ spočítať náklady a nastaviť cenu tak, aby ťa nápad uživil,

✓ zrealizovať prieskum a vylepšiť nápad tipmi od zákazníkov,

✓ vytvoriť predajný web a získať prvé objednávky.

viac info: Biznis_forum_Rozbiehator_extra.pdf

• iBobor

• Dňa 7. novembra 2023 sa 10 žiakov tretích a štvrtých ročníkov (kategória Senior) a 9. novembra 2023 11 žiakov prvých a druhých ročníkov (kategória Junior) zúčastnilo medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Potešujúce je, že naši žiaci dosiahli výborný percentil, čo vyjadruje koľko percent súťažiacich malo menej alebo rovnako veľa bodov ako daný súťažiaci.

Poradie_ziakov_OA_MF.pdf

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

• Burza stredných škôl

• V utorok 24.10 2023 sa naša škola zúčastnila Burzy stredných škôl v športovej hale na Štiavničkách. Deviataci z banskobystrických základných škôl tu mali možnosť zoznámiť sa so strednými školami v našom meste. Náš stánok sa tešil veľkému záujmu a veríme, že sa to odrazí na počte prihlášok na našu školu. Ďakujeme za super prezentáciu Matejovi, Kike, Patrikovi, Jakubovi, Marekovi a Davidovi. Uvidíme sa na burze v Detve 7.11.2023 v Dome kultúry Andreja Sládkoviča.

• Sárova Bystrica

• Súťaž mladých moderátorov a redaktorov SÁROVA BYSTRICA má medzi našimi žiakmi obľubu a tento, už XXXIX. ročník, bol pre našu školu opäť úspešný.

Žiačka Emma Vantrubová z III. A triedy v konkurencii žiakov z rôznych škôl z celého kraja obsadila 3. miesto.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy!