• Maturita 2020 sa vykoná administratívne, výpočtom zo známok počas štúdia

• Vo štvrtok 24. apríla 2020 krátko popoludní minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky podľa § 150 ods. 8 a § 161k zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov určuje termíny a organizáciu internej časti maturitnej skúšky v stredných školách nasledovne:

Vyučovanie sa pre posledné ročníky v stredných školách končí 7. mája 2020. Dátum vystavenia vysvedčenia z posledného ročníka strednej školy je 7. máj 2020.

Vysvedčenie posledného ročníka strednej školy vydá stredná škola spolu s maturitným vysvedčením najneskôr 30. júna 2020.

V školskom roku 2019/2020 sa na gymnáziách, stredných odborných školách, konzervatóriách, školách umeleckého priemyslu a stredných športových školách interná časť maturitnej skúšky vrátane teoretickej časti a praktickej časti odbornej zložky maturitnej skúšky vykonáva administratívne.

Viac v článkoch ministerstva školstva, ucimenadialku.sk

• Ocenenie – Kováčova Bystrica 2020

Veľmi nás potešila správa zo  XVI. ročníka súťaže „Kováčova Bystrica 2020“.

Naša žiačka Kristína Kováčová  zo IV. A získala:

1. miesto v III. kategórii – vlastná literárna tvorba – próza

1. miesto v III. kategórii – vlastná literárna tvorba –  poézia

Srdečne blahoželáme.

Článok, výsledky a víťazné práce nájdete na web stránke http://icm.sk/index.php/aktuality/

• Poznáme poradie aj ďalších súťažiacich v Ekonomickej olympiáde

• Nemáme sa za čo hanbiť

Najmä, ak si zhrnieme štatistiku tohto ročníka: na Slovensku sa zapojilo 195 škôl, v školskom kole v Banskobystrickom regióne súťažilo 487 súťažiacich, v konkurencii sa presadilo a do krajského kola postúpilo 79 finalistov (v tom 8 z našej školy: B. Demianová, R. Drozd, J. Duchoň, M. Francisty, I. Martuliak, M. Sliacky, S. Rybár, P. Žilinčík ), na celoslovenské finále postúpili traja z BB kraja, pričom prvé dve miesta patria “našim”.

Ani ostatní nezaháľali. Ich poradie si môžete pozrieť na zverejnenom linku.(P. Žilinčík má chybne uvedenú školu).

Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Oznam

• Na základe Usmernenia MŠ na hodnotenie žiakov SŠ v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v šk. roku 2019/2020 Vám oznamujeme zásady hodnotenia žiakov Obchodnej akadémie. Pri priebežnom i záverečnom hodnotení sa prihliada predovšetkým na osobitosti, možnosti a individuálne podmienky na domácu prípravu. Predmet Telesná a športová výchova budeme hodnotiť slovne – absolvoval, keďže ciele predmetu v čase prerušeného vyučovania nemožno naplniť plnohodnotnou realizáciou.  Vyučovanie predmetu naďalej pokračuje dištančnou formou  ako ostatné predmety. Všetky ostatné pôvodne klasifikované predmety budú klasifikované v súlade s učebným plánom.
            Podklady na hodnotenie získava učiteľ v čase prerušeného vyučovania v školách najmä z portfólií žiackych prác, komunikáciou so žiakmi počas online vyučovania. Žiak nemôže byť pri záverečnom hodnotení ohodnotený stupňom nedostatočný. V čase mimoriadnej situácie je vo výnimočných prípadoch možné určiť pred postupom do vyššieho ročníka preskúšanie u tých žiakov, ktorí zo subjektívnych príčin neplnili požiadavky vyučovania na diaľku a dosiahli neuspokojivé výsledky za obdobie pred prerušením vyučovania. Toto preskúšanie je možné najskôr 2 mesiace po obnovení vyučovania v školách alebo do 31.8. 2020. O preskúšaní žiaka rozhoduje pedagogická rada.

Mgr. Lívia Žuffová

• Ekonomická olympiáda

• Sme v celoslovenskom finále medzinárodnej Ekonomickej olympiády 2019/2020!

Čakali sme na výsledky dlhšie, ale ako sa vraví: “Trpezlivosť ruže prináša.” A našej škole priniesla úspech dvoch žiakov v podobe postupu do finále Ekonomickej olympiády, ktorej už tretí ročník organizuje INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz.

Jakub Duchoň (III. A) a Samuel Rybár (IV. B)

tak budú reprezentovať nielen seba a školu, ale aj Banskobystrický kraj.

Tešíme sa z Vášho úspechu, blahoželáme a posielame veľa pozitívnej energie do celoslovenského finále.

• Veľký úspech v krajskej prehliadke súťažných prác SOČ 2020

• V piatich súťažných odboroch sme súťažili, v troch sme obsadili popredné miesta:

01 voľný čas

HaringováGondášová (II. A) – 3. miesto

15 Ekonomika a riadenie

Beličková (I. A) – 1. miesto

Mrázová (III. A) – 3. miesto

17 Pedagogika, psychológia, sociológia

Cvitkovičová (III. A) – 2. miesto

Z celého srdca Vám blahoželáme a ďakujeme!

Beličkovej a Cvitkovičovej držíme palce v celoštátnom kole.

Poďakovanie patrí aj školiteľke všetkých prác Ing. Mikloškovej.