• Hodnotenie a klasifikácia

• Hodnotenie bude založené na kritériách hodnotenia v každom vzdelávacom výstupe. Žiaci budú hodnotení z ústneho aj písomného prejavu. Hodnotené budú aj referáty, samostatné práce na projektoch a aktivita počas modelových situácii.

V priebehu polroka musí byť žiak vyskúšaný minimálne dvakrát, z toho raz ústne.

Hodnotenie a klasifikácia žiakov sa bude vykonávať známkou, percentuálnym (resp. tomu zodpovedajúcim bodovým hodnotením) alebo slovným hodnotením. Pri slovnom hodnotení učiteľ ocení klady a vysvetli žiakovi v čom sa má zlepšiť. Hodnotenie vyjadrené percentami resp. bodmi sa bude používať pri hodnotení písomného prejavu žiaka, pričom výkon sa bude hodnotiť komplexne vzhľadom na vynaložené úsilie žiaka.

Pri ústnom skúšaní sa žiakovi výsledok hodnotenia oznámi ihneď. Pri ústnom prejave žiaci používajú správnu terminológiu, hovoria zrozumiteľne. súvisle, spisovne a jazykovo správne.

V písomnom prejave žiaci pracujú samostatne alebo tímovo, dbajú na jazykovú a grafickú stránku písomného prejavu. Písomné skúšanie sa uskutoční súhrnne za tematický celok formou neštandardizovaného testu, ktorí si pripravia jednotliví vyučujúci, Písomné skúšanie v jednotlivých témach zvážia individuálne  vyučujúci. Výsledky hodnotenia písomných skúšok sa žiakom oznámia a predložia k nahliadnutiu najneskôr do 14 dní.

Pri určovaní stupňa prospechu v danom klasifikačnom období sa bude prihliadať na dôležitosť a váhu jednotlivých známok. V hodnotení žiakov sa zohľadní systematickosť v práci, ochota spolupracovať počas celého klasifikačného obdobia, iniciatíva a aktivita počas modelových situácií, plnenie si domácich úloh, dodržanie termínov pri projektových prácach, ale aj precíznosť spracovania a úroveň prezentácie projektovej úlohy.