• Klasifikácia

• Hodnotenie žiakov bude v súlade s platnou legislatívou.

Žiaci budú hodnotení z ústneho i písomného prejavu. Súčasťou hodnotenia bude i vypracovanie zadaných praktických úloh napr. vo forme daňového priznania.

V priebehu polroka musí byť žiak vyskúšaný minimálne dvakrát, z toho aspoň raz ústne. Praktickú úlohu žiaci vypracujú podľa podkladov učiteľa vždy po prebraní určitej daňovej alebo odvodovej skupiny.

Hodnotenie žiakov budeme vykonávať známkou na základe percentuálneho (resp. tomu zodpovedajúcim bodového) vyjadrenia alebo slovným hodnotením. Pri slovnom hodnotení učiteľ ocení klady a vysvetlí žiakovi v čom sa má zlepšiť. Hodnotenie vyjadrené percentami resp. bodmi budeme používať pri hodnotení písomného prejavu žiaka, pričom výkon budeme hodnotiť komplexne vzhľadom na vynaložené úsilie žiaka.

V hodnotení žiakov sa zohľadní systematickosť v práci, ochota spolupracovať počas celého klasifikačného obdobia, zodpovednosť, iniciatíva, plnenie si domácich úloh.

Pri ústnom vyskúšaní oznámime žiakovi výsledok ihneď. Pri ústnom prejave žiaci používajú správnu odbornú terminológiu, hovoria súvislo, zrozumiteľne, jazykovo správne, poznajú súvislosti medzi javmi a sú schopní nadväzovať aj na vedomosti a zručnosti ostatných odborných predmetov (medzipredmetové vzťahy) a poznatky aplikovať v praxi.

V písomnom prejave žiaci pracujú z odborného hľadiska správne, presne, a dôsledne, pracujú samostatne alebo tímovo, dbajú aj na jazykovú a grafickú stránku písomného prejavu. Výsledky hodnotenia písomných skúšok oznámime žiakovi a predložíme k nahliadnutiu najneskôr do 14 dní.

Praktické úlohy budú hodnotené v každom výstupe. Výsledná známka sa určí z celkového percentuálneho hodnotenia nasledovne:

Stupeň hodnotenia

Percentuálna hodnota

výborný (1)

100 % - 90 %

chválitebný (2)

89 % - 75 %

dobrý (3)

74 % - 50 %

dostatočný (4)

49 % - 30 %

nedostatočný (5)

29 % -   0 %

Pri určovaní stupňa prospechu v danom klasifikačnom období budeme prihliadať na dôležitosť a váhu jednotlivých známok. Žiakov budeme hodnotiť známkami s dvomi váhami v pomere 1:2.

Váhu 1 priradíme písomnému skúšaniu v rámci témy, domácim úlohám.

Váhu 2 priradíme ústnym odpovediam, praktickým prepočtom, súhrnnému písomnému skúšaniu za tematický celok a riešeniu problémových úloh.

Výsledná známka za klasifikačné obdobie bude vyčíslená váženým aritmetickým priemerom.