• Základné informácie

•

Dokladom o vykonávaní praxe je Zmluva o poskytovaní praktického vyučovania formou odbornej praxe. Žiak je povinný odovzdať pred začiatkom praxe správne vyplnenú, potvrdenú a podpísanú Zmluvu.

Každý žiak má na praxi prideleného zodpovedného zamestnanca z firmy, ktorý žiakovi pomáha a koordinuje jeho činnosť. Žiaci si vedú denník vo výkaze z odbornej praxe, aby vyučujúci vedeli skontrolovať náplň ich práce.

Výkaz z odbornej praxe je súčasťou správy z odbornej praxe a obsahuje:

• denník z praxe a
          • posudok o správaní a práci žiaka podpísaný zodpovedným pracovníkom firmy, kde žiak odbornú prax vykonával.

Výkaz nájdete na tomto odkaze:

Odbornú prax žiakov organizačne pripravuje a metodicky riadi, kontroluje a vyhodnocuje poverený vyučujúci, ktorý vyučuje niektorý z odborných predmetov: podniková ekonomika, účtovníctvo, ekonomické cvičenia, aplikovaná informatika, administratíva a korešpondencia, daňová a odvodová sústava, právo v podnikaní.

Každý žiak si vyberie tému podľa miesta výkonu praxe, ktorú bude v daných pracovných podmienkach spracovávať.

Žiaci bezodkladne po skončení odbornej praxe odovzdajú vyučujúcemu odbornej praxe Správu z odbornej praxe spracovanú podľa požiadaviek uvedených v školskom vzdelávacom programe (elektronicky) a Výkaz z odbornej praxe.

Správy z odbornej praxe sú súčasťou maturitnej dokumentácie žiaka.