• Klasifikácia

• Systém hodnotenia žiakov vychádza z platnej legislatívy.

Cieľom systému kontroly a hodnotenia žiakov je poskytnúť žiakovi spätnú väzbu, prostredníctvom ktorej získa informácie o tom, ako danú problematiku zvláda, čo sa naučil, v čom sa zlepšil a v čom má ešte nedostatky. Predmetom hodnotenia je úroveň dosiahnutých vedomostí a zručností podľa platných učebných osnov .

Hodnotenie žiakov bude založené na kritériách hodnotenia v každom vzdelávacom výstupe.

Metódy overovania vedomostí a zručností:

1. písomné - domáce úlohy, predpísané písomné práce, čiastkové písomné práce,
          2. ústne - ústne prezentovanie osvojených základných pojmov a ich logických súvislostí.

Verbálne hodnotenie považujeme za neodmysliteľnú súčasť základnej klasifikácie. Klasifikáciu písomných prác a domácich úloh budeme vykonávať známkou podľa uvedenej stupnice stanovenej v percentách.

100 %     - 90 %             -           výborný

89 %     - 75 %             -           chválitebný

74 %     - 50 %             -           dobrý

49 %     - 30 %             -           dostatočný

29 %     -  0 %              -           nedostatočný

Pri klasifikácii za príslušné klasifikačné obdobie budeme zohľadňovať známky v dvoch úrovniach v pomere 1:2.

Váhu 1 pridelíme čiastkovým písomným prácam, domácim úlohám.

Váhu 2 priradíme predpísaným písomným prácam a ústnym odpovediam.