• Hodnotenie

• Hodnotenie žiakov bude v súlade s platnou legislatívou pre hodnotenie a klasifikáciu žiakov stredných škôl.

V priebehu klasifikačného obdobia bude tímová práca na projektoch hodnotená formou konzultácií s vyučujúcim. Vyučujúci hodnotí ako žiaci v tíme plnili ciele vzdelávania oblasti, za ktorú je žiak hodnotený, ako splnili zadané úlohy, v čom žiaci tímu vynikali, preukázali výborné vedomosti, schopnosti a zručnosti a tiež informácia o tom, čo môžu urobiť pre ďalšie zlepšenie, svoj ďalší posun a profesijný rozvoj. Prihliada sa pritom na systematickosť v práci, na osobné a sociálne kompetencie ako je zodpovednosť, snaha, iniciatíva, ochota a schopnosť spolupracovať počas celého klasifikačného obdobia, dodržiavanie termínov, presnosť, precíznosť spracovania a úroveň prezentovania projektovej úlohy.

Žiaci nie sú vo vyučovacom predmete počas polroka priebežne hodnotení ani jednou z foriem hodnotenia (t. j. nie sú hodnotení klasifikáciou, slovným hodnotením, kombináciou klasifikácie a slovného hodnotenia ani inou formou, ktorá je v súlade s princípmi a cieľmi výchovy a vzdelávania).

Všetci žiaci triedy majú na vysvedčení z daného vyučovacieho predmetu uvedené „aktívne absolvoval“, „absolvoval“ alebo „neabsolvoval“.

Pri určovaní výsledného hodnotenia na konci klasifikačného obdobia sa hodnotí kvalita práce a učebné výsledky, ktoré žiak dosiahol počas celého klasifikačného obdobia.

Plnenie podmienok v zmysle platnej legislatívy

Výsledné hodnotenie

- žiak sa na vyučovaní vyučovacieho predmetu aktívne zúčastňoval, zapájal a plnil úlohy

na vysvedčení má žiak uvedené