• Klasifikácia

• Hodnotenie žiakov bude v súlade s platnou legislatívou na hodnotenie a klasifikáciu žiakov stredných škôl.

Žiaci budú hodnotení z ústnehopísomného prejavu. V priebehu polroka musí byť žiak vyskúšaný minimálne trikrát, z toho aspoň raz ústne.

Hodnotenie žiakov budeme vykonávať známkou, percentuálnym, alebo slovným hodnotením.

Hodnotené budú tiež referáty a práce na projektoch. Výsledná známka bude zahŕňať aj schopnosť žiaka uplatniť nadobudnuté poznatky a zručnosti pri riešení teoretických a praktických úloh (cvičenia).

Pri ústnom prejave žiaci používajú správnu odbornú terminológiu, odpovede sú samostatné, pohotové, žiak presne definuje základné pojmy, reprodukuje definície a aplikuje poznatky do praxe. Slovné hodnotenie je formou hodnotenia, ktorého výsledky sú obsiahnuté v slovnom komentári, kde učiteľ ocení klady i nedostatky práce žiaka.

Písomné skúšanie sa uskutoční vždy súhrnne za tematický celok, formou neštandardizovaného didaktického testu, ktorý si pripravia jednotliví vyučujúci. V písomnom prejave žiaci pracujú z odborného hľadiska správne, presne, dôsledne, dbajú aj na jazykovú a grafickú stránku písomného prejavu.

Hodnotenie písomných prác:

Stupeň hodnotenia

Percentuálna hodnota

Výborný (1)

100 % - 90 %

Chválitebný (2)

89 % - 75 %

Dobrý (3)

74 % - 50 %

Dostatočný (4)

49 % - 30 %

Nedostatočný (5)

29 % -   0 %

Štruktúra a podmienky prezentácie/projektu:
          • dĺžka prezentácia nesmie byť kratšia ako 5 min. (max. však 10 min.)       5 %
          • zdôvodnenie výberu                                                                                   5 %
          • technická úroveň spracovania (jazyk, forma...)                                        15 %
          • obsahová stránka (odb. terminológia, aktuálnosť...)                                15 %
          • vlastná prezentácia (obrazová časť týkajúca sa témy, vzorky, ukážky)   30 %
          • zoznam použitej literatúry, prameňov                                                        5 %
          • schopnosť a úroveň odpovedí na otázky z diskusie                                25 %

Klasifikácia projektu je totožná s hodnotením písomnej práce.

Výsledné hodnotenie za klasifikačné obdobie

V hodnotení na konci klasifikačného obdobia zohľadníme  ústnu odpoveď, písomné skúšanie, projekty, prezentácie, referáty, domáce úlohy, aj aktivitu počas vyučovacích hodín.

Pri stanovení výsledného stupňa bude prihliadané na váhu a dôležitosť jednotlivých známok. Váhy sú určené v pomere 1 : 2 nasledovne:

váha 1 – projekty, prezentácie, referáty, domáce úlohy,

váha 2 - ústna odpoveď, písomná odpoveď.

Výsledná známka za klasifikačné obdobie bude vyčíslená váženým aritmetickým priemerom.