•

Primárne zodpovedá za nastavovanie a realizáciu stratégií na podporu telesného a duševného zdravia detí/žiakov vrátane preventívnych programov, aktivít na podporu pedagogických zamestnancov školy, na podporu inkluzívneho vzdelávacieho prostredia a kultúry školy, kariérovej výchovy a kariérového poradenstva, výchovného poradenstva. Tieto činnosti vykonáva ŠPT v úzkej spolupráci s PZ (ak nie sú členmi ŠPT), vedúcimi PZ školy, deťmi/žiakmi, ich zákonnými zástupcami a širšou komunitou školy (napr. zriaďovateľ, komunitné centrum).

Členovia ŠPT poskytujú deťom/žiakom, ich zákonným zástupcom a učiteľom najmä:

• poradenstvo a podporu PZ pri implementácii úprav obsahu, foriem ametód práce v triedach na podporu všetkých detí/žiakov a i.,
      • intervencie a reflexie s deťmi/so žiakmi, učiteľmi, zákonnými zástupcami,
      • mediáciu a podporu spolupráce zákonného zástupcu a učiteľa, • kariérové poradenstvo žiakom a ich zákonným zástupcom,
      • preventívne programy v triedach,
      • depistáže, besedy, diskusie a aktualizačné vzdelávanie,
      • účasť na rodičovských združeniach.