• Charakteristika učiva

•

Pri vypracovaní učebných osnov sme zohľadnili vedomosti žiakov z odborných i všeobecno-vzdelávacích predmetov. Pre zamedzenie duplicity vo vyučovacom procese s odbornými predmetmi sa vyučovací proces bude realizovať v prevažnej miere na praktickej báze.

Na získanie základov finančnej gramotnosti a prehĺbenie znalostí v tejto oblasti, sme využili projekt Nadácie pre deti Slovenska a Nadácie Slovenskej sporiteľne - Poznaj svoje peniaze. Tematické celky uvedeného projektu sú dodržané.

Učivo je rozdelené do siedmych tematických celkov. K jednotlivým tematickým celkom je spracovaná metodická príručka pre učiteľa, učebné texty pre žiakov, otázky a úlohy, cvičenia a testy ku každej kapitole a je v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti, ktorý vymedzuje šírku poznatkov, zručností a skúseností v oblasti finančného vzdelávania a manažmentu osobných financií.

Súčasťou práce žiakov bude spracovanie a prezentovanie projektu na zvolenú aktuálnu tému. Témy a podmienky spracovania projektu určuje príslušný vyučujúci.

Hodnotenie projektu, hodnotenie výkonov žiakov na vyučovacej hodine, klasifikácia predmetu a podmienky na získanie certifikátu sa uskutočňuje v súlade s kritériami uvedenými v tomto ŠkVP.

Predmet vyučujú len učitelia vyškolení pre tento predmet. Vyučujúci je zodpovedný za prihlásenie skupiny do systému a za zaslanie žiadosti o certifikát.