• Klasifikácia

• Hodnotenie žiakov bude v súlade s platnou legislatívou pre hodnotenie a klasifikáciu žiakov stredných škôl a založené na kritériách hodnotenia v každom vzdelávacom výstupe. Hodnotenie žiakov budeme vykonávať známkou, percentuálnym (bodovým) a slovným hodnotením.

Hodnotená bude samostatná práca v priebehu klasifikačného obdobia, práce na projektoch a pod. Žiaci budú hodnotení podľa vzorových tabuliek uvedených v tomto ŠkVP. Písomné skúšanie sa uskutoční vždy súhrnne za tematický celok formou testu, ktorý je súčasťou webového výukového portálu. V častiach otázky a úlohy z online učebnice budeme hodnotiť, či žiaci pracujú z odborného hľadiska správne, presne a dôsledne.

Pri slovnom hodnotení učiteľ ocení klady a vysvetlí žiakovi v čom sa má zlepšiť. Hodnotenie vyjadrené percentami resp. bodmi budeme používať pri hodnotení testov a projektov, pričom výkon budeme hodnotiť komplexne vzhľadom na vynaložené úsilie žiaka.

Pri určovaní stupňa prospechu na konci klasifikačného obdobia sa hodnotí kvalita práce a učebné výsledky, ktoré žiak dosiahol počas celého klasifikačného obdobia. Prihliada sa pritom na systematickosť v práci žiaka, na jeho osobné a sociálne kompetencie ako je zodpovednosť, snaha, iniciatíva, ochota  a schopnosť spolupracovať počas celého klasifikačného obdobia, pri projektových prácach dodržiavanie termínov, presnosť, precíznosť spracovania a úroveň prezentovania projektovej úlohy.

Pri stanovení stupňa prospechu budeme prihliadať na dôležitosť a váhu jednotlivých známok. Váhy sú určené v pomere 1 : 2 nasledovne:

váha 1 – otázky a úlohy z www.poznaj.sk, dodržiavanie termínov, aktivita na vyučovacej hodine,

váha 2 – testy, prezentácia/projekt.

Podmienka/známka

výborný

chválitebný

dobrý

dostatočný

nedostatočný

Otázky a úlohy z www.poznaj.sk

vypracované odborne a logicky  správne,
          v stanovenom termíne

menšie nepodstatné chyby v odbornej terminológii,

možná

jedna oprava úloh,

v stanovenom termíne

viackrát opravované odpovede

(max 3 krát),

alebo

po stanovenom termíne

väčšie nedostatky v odpovediach na otázky a úlohy,
          vypracované samostatne,
           opravované

viac ako 3 krát

odpovede kopírované z učebných textov,
          nezodpovedané otázky a úlohy

Testy

100 % - 90 %

89 % - 75 %

74 % - 50 %

49 % - 30 %

29 % a menej

Prezentácia/projekt – body

29 a menej

Dodržiavanie stanovených termínov pre prezentácie/projekty

všetky úlohy v termíne

1 týždeň po termíne

2 týždne po termíne

3 týždne po termíne

4  a viac týždňov po termíne,

nesplnená úloha

Kritériá hodnotenia prezentácie/projektu:

a) dodržanie pokynov pre tvorbu prezentácie                           10 bodov

b) technická úroveň spracovania (jazyk, forma...)                     20 bodov

c) obsahová stránka (odb. terminológia, aktuálnosť...)              25 bodov

d) vlastná prezentácia                                                            30 bodov

e) dodržanie časového limitu                                                    5 bodov

f) schopnosť a úroveň odpovedí na otázky z diskusie                10 bodov

Spolu                                                                              100 bodov

Podmienky získania certifikátu:

a) vypracovanie všetkých testov na www.poznaj.sk s minimálnou úspešnosťou 60 %,

b) vypracovanie a obhajoba projektu v stanovenom termíne,

c) absencia na vyučovacích hodinách nie viac ako 75 % z odučených hodín za školský rok.