• Športový deň na našej škole

• Ani sme sa nenazdali a školský rok 2022/2023 dobehol do cieľa. Po úspešnom premiérovom vlaňajšom 1. ročníku Športového dňa OA MF sa konal 27. júna 2023 v poradí 2.  ročník športového podujatia pre žiakov našej školy. Organizácia sa niesla v duchu olympijskej atmosféry, ktorá sa riadila mottom štyroch hlavných pilierov olympijského dňa „Hýb sa, Uč sa, Objavuj a Spoločne pre lepší život“.  Športový deň sme si urobili po našom a ako povedal Pierre de Coubertin: „ Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa“. Žiaci predviedli svoje vedomosti na kvíze o olympizme, športové zručnosti, bojového ducha, radosť z pohybu, súťaživosť, ale aj trpezlivosť v športových hrách futbal a volejbal. Odmenou pre nás boli šťastné úsmevy, radosť z víťazného zápasu, potešenie z ocenenia a spokojnosť na tvárach žiakov. O vynikajúcu atmosféru počas športového zápolenia  sa postarali naše skvelé DJ-ky a tanečníčky. Finálové momenty športového dňa sú zachytené vo fotogalérii.

Zorganizovaním tejto akcie chce naša škola šíriť olympijské ideály, pripomenúť a zdôrazniť, že šport je celosvetovým fenoménom a prostriedkom k zdravšiemu životnému štýlu.  Tak, ako boli antické olympijské hry jedinečné, neopakovateľné a najmä inšpirujúce, verím, že aj tie naše boli práve takými. Víťazom srdečne gratulujeme, ale pre nás je každý účastník víťazom.

Organizačný tím OA MF