• Aktivity

• Každý rok prebieha na našej škole školské kolo v SIP (spracovanie informácií na PC) – písanie a úprava textu na PC.

Naši žiaci sa pravidelne zúčastňujú Celoslovenskej súťaže žiakov stredných škôl v spracovaní informácií – ZAV Zvolen, ktoré organizuje Občianske združenie INTERINFO SR so sídlom vo Zvolene, ktorého členom je aj naša škola.

V mesiaci máj sa škola pravidelne zapája do medzinárodnej internetovej súťaže  INTERSTENO. Žiaci, ktorí sa zúčastnia danej súťaže dostávajú certifikát od Medzinárodnej federácie pre spracovanie informácií na počítači – INTERSTENO.org.

Žiaci štvrtého ročníka môžu vykonať štátnu skúšku z kancelárskeho písania na PC a korešpondencie. Bližšie informácie na stránke EUBA.

PODKLADY k textom zo Stenografu:
          Pomocné texty:
          1. úprava textu na počítači – so zameraním na zručnosti v autorskej korektúre predloženého textu na základe úloh vyznačených pomocou korektorských značiek za pomoci klávesových skratiek zo stránky erodina.sk TU

2. wordprocessing -  so zameraním na profesionálne spracovanie textu za pomoci počítača zo stránky erodina.sk TU