• 1. Kontrakt. deň CVF

• Grantový program pre obchodné akadémie Škola praxou vyhlásila Nadácia Slovenskej sporiteľne. Obchodná akadémia v Banskej Bystrici sa rozhodla využiť túto príležitosť a uchádzala sa o grant projektom Kontraktačný deň cvičných firiem.

Prvý Kontraktačný deň cvičných firiem sa konal 19. 11. 2008 v priestoroch našej školy.

Z množstva pozvaných hostí prijali pozvanie Ing. Gažmerčíková, riaditeľka pobočky Slovenskej sporiteľne v Banskej Bystrici, Ing. Valuchová PR manažérka pobočky Slovenskej sporiteľne v Banskej Bystrici, Mgr. Slačková, vedúca oddelenia školstva odboru vzdelávania a ľudských zdrojov Úradu BBSK a Mgr. Luptáková z odboru vzdelávania a ľudských zdrojov Úradu BBSK. Do odbornej poroty zasadli Ing. Krchňavý, generálny riaditeľ SHP GROUP Harmanec, a. s., Ing. Matejčík, konateľ firmy LAWEX. s. r. o., Mgr. Babjaková, konateľka firmy Mr. GAIN, s. r. o., Mgr. Biloveský, PhD., prodekan pre zahraničné vzťahy Fakulty humanitných vied UMB, Ing. Babáč, predseda Rady rodičov pri Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici. Z iných stredných škôl prišli akciu podporiť Obchodná akadémia Rimavská Sobota, Obchodná akadémia Lučenec a Spojená škola - DOŠ Banská Bystrica.
          Na Kontraktačnom dni sa prezentovalo 13 cvičných firiem z našej obchodnej akadémie. Osem z nich (Agentúra Echo, CleanDevills, Čillout, Fresco, Očko, SWAN, Profi, Join,) súťažilo v týchto kategóriách:

• najlepšia cvičná firma - hlavná cena,
          • najlepšia prezentácia,
          • najlepšia komunikácia v cudzom jazyku,
          • najlepšie logo cvičnej firmy,
          • najlepší slogan cvičnej firmy,
          • najlepší zástupca (reprezentant) cvičnej firmy,
          • najlepšia cvičná firma hodnotená verejnosťou.

Najlepšími cvičnými firmami boli vyhlásené cvičné firmy Fresco a CleanDevills, ktoré budú reprezentovať našu školu na 11. Medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Bratislave.
          Na obchodnej činnosti sa podieľali nesúťažne aj ďalšie cvičné firmy: Včielka, NCS, Kombi, Výkvet, Soif de pendu. Všetci žiaci školy a pedagógovia sa počas dňa v čase určenom pre verejnosť oboznámili s činnosťou cvičných firiem a zapojili sa do ankety.
          Vzhľadom na dôležitosť kontraktačného dňa cvičných firiem zaviedli sme tradíciu na Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici v organizovaní tohto podujatia s možnosťou jeho rozšírenia na regionálnu i medzinárodnú úroveň.