• Projekt LINK Academy

• Žiaci II.C sa 19.4. po druhýkrát zapojili do projektu Link Academy. Workshop sa konal v komunitno-coworkingovom centre 365 labb. Študenti absolvovali vzdelávacie aktivity, ktoré pozostávali z troch častí. Prvá bola zameraná na projekt, ktorý žiaci pripravovali a realizovali, druhá sa týkala rétoriky a rečových schopností a tretia, a zároveň najobsiahlejšia, marketingu.
            Žiaci pracovali v 4 tímoch. Každý jeden tím zhotovil návrh, ktorý sa neskôr prehodnotil a vybral sa ten najlepší.

Spätná väzba žiakov po absolbovaní workshopu:

,,Najviac nás bavila hra samuraj, pri ktorej sme sa dobre zabavili a uvoľnili. Prostredníctvom nej, sme sa naučili rýchlo reagovať a zistili sme, že to nie je vždy také ľahké, ako sa môže na prvý pohľad zdať.”

,,Sme radi, že prostredníctvom tohto workshopu sme sa naučili o spolupráci v tíme, o organizovaní času i podrobnejšie informácie a zaujímavosti o marketingu.”

,,Po absolvovaní tohto projektu sme sa naučili, aká je dôležitá reč tela a zvukové vlastnosti reči. V budúcnosti nám to určite pomôže pri vystupovaní pred väčším publikom.”

,,V poslednej časti sme sa naučili argumentovať a rozpoznávať skryté manipulačné techniky, ktoré budeme vedieť aplikovať v budúcnosti, keď sa vyskytneme v kritickej situácii, kde sa nás druhá strana bude chcieť dostať do úzkostných situácií.”

• Oznam

• Pozývame rodičov na triedne schôdze rodičovského združenia, ktoré sa budú konať dňa 27. 04. 2023 (štvrtok) o 17.00 h v triedach.

Po triednych schôdzach budú pokračovať pohovory rodičov s vyučujúcimi.

Stretnutie Rady rodičov – zástupcov jednotlivých tried bude o 16.30 h v miestnosti č. 104.

Prosíme rodičov o účasť.

Mgr. Lívia Žuffová

• 25. ročník olympiády MLADÝ ÚČTOVNÍK

• Dňa 23. 03. 2023 sa uskutočnilo 1. celoslovenské  online kolo 25. ročníka olympiády Mladý účtovník, ktorého sa zúčastnili žiačky Viktória Nemčeková – IV. C, Kristína Huťková – IV. C a Erika Golianová – IV. A.

Zo 147 zúčastnených 32 súťažiacich postúpilo do 2. online kola.  Naše žiačky nás úspešne reprezentovali a umiestnili sa v prvej polovici.

Viktória Nemčeková obsadila 34. miesto, Kristína Huťková 58. miesto a Erika Golianová 68. miesto.

• Krajské kolo Medzinárodnej ekonomickej olympiády

• Naši žiaci nás úspešne reprezentovali na krajskom kole Medzinárodnej ekonomickej olympiády.

E. M. Gnidová obsadila 8. miesto, M. Melicherčík 20. miesto, A. Legíňová 47. miesto.

Ďakujem za reprezentáciu.