• Dňa 31. 08. 2020 (pondelok) bude škola z prevádzkových dôvodov zatvorená.

• Oznam - školská jedáleň

• Záujemca o stravovanie v školskej jedálni v šk. roku 2020/2021, si vyzdvihne prihlášku na stravovanie u vedúcej školskej jedálne od 26. augusta 2020, alebo v deň   nástupu do školy, prípadne si ju vytlačí:

• internetová stránka školy v module o škole – školská jedáleň – základné informácie
              Vyplnenú a podpísanú prihlášku odovzdá vedúcej ŠJ. Na stravovanie môže byť prihlásený až po odovzdaní uvedenej prihlášky a zaplatení poplatku. Prihlášky je potrebné odovzdať do 14. 9. 2020.
            • cena ČIPU  2,00  €  (v prípade, že žiak nemá ISIC kartu)
            • režijný poplatok  4,00 € (jednorázovo za celý školský rok)

Všetky pokyny ohľadom stravovania sa nachádzajú na internetovej stránke školy v sekcii školská jedáleň, kde je uvedený aj kontakt na vedúcu ŠJ.

Prihláška na stravovanie sa vypĺňa každý školský rok. Preplatky na stravnom za šk. rok 2019/2020 sa presúvajú na nový školský rok 2020/2021.

Vedúca ŠJ

• Otvorenie školského roka 2020/2021

• Slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021 bude v stredu 2. septembra 2020
            o 8.30 h v aule Obchodnej akadémie pre žiakov 1.
            ročníka. Žiaci ostatných ročníkov nastúpia do tried o 8.30 h.

• Úradné hodiny počas letných prázdnin

• Obchodná akadémia, Tajovského 25, 975 73  Banská Bystrica

Úradné hodiny

počas letných prázdnin

pondelok – piatok:      8.00 – 12.00 h

Počas letných prázdnin bude škola z bezpečnostných dôvodov zamknutá, v prípade potreby vstupu do budovy školy sa ohláste na tel. čísle 048/423 0700.

• 2. kolo prijímacích skúšok

• Riaditeľka školy rozhodla o konaní prijímacieho konania v 2. kole na nenaplnené miesta v študijnom odbore 6317 M obchodná akadémia.

Počet voľných miest: 4

Zákonný zástupca maloletého žiaka podá do 19. júna 2020  riaditeľke  školy prihlášku - rozhodujúci je dátum doručenia strednej škole.  Prihlášku na vzdelávanie doručí cez edupage konto, odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu alebo poštou na adresu strednej školy.

Prijímacie konanie sa uskutoční od 20.6 2020 do 23.6. 2020.

Riaditeľka školy odošle rozhodnutie o výsledku prijímacieho konania cez edupage konta do 25.6. 2020.

Uchádzač zašle škole záväzné potvrdenie o nastúpení/nenastúpení na štúdium do 30.6. 2020.

Pre prijímacie konanie v 2. kole platia rovnaké kritériá ako v 1. kole.

• Prijímacie konanie 2020

• Riaditeľka Obchodnej akadémie oznamuje počet obsadených miest a počet voľných miest do prvého ročníka v školskom roku 2020/2021 k 4. júnu 2020.

Plán výkonov: 85 žiakov

Počet zapísaných: 85 žiakov

Počet voľných miest: 0 žiakov

• Oznam ISIC

• UPOZORNENIE:
            Študenti, ktorí si už predĺžili alebo si budú predlžovať platnosť zľavy na dopravu na Preukaze ISIC na rok 2020/2021 cez SMS správu, nemusia chodiť do školy.
            Stačí, ak si priložíte preukaz k terminálu v škole na začiatku nového školského roku.

• Oznam

• Preplatky za stravu v šk. roku 2019/2020

• študentom 4. ročníka boli  vypracované a zaslané na vyplatenie  na SPŠ J. Murgaša , B. Bystrica (dodávateľa  stravy a príjemcu úhrad za stravu),
            • študentom 1. – 3. ročníka  a zamestnancom, sa automaticky presúvajú  do budúceho šk. roka .

V prípade, že sa žiak alebo zamestnanec nebude v budúcom šk. roku stravovať, musí vyplniť a doručiť vedúcej ŠJ „Odhlášku zo stravovania“ (stránka školy - modul o škole - školská jedáleň) na základe ktorej bude preplatok vrátený.

Dorotovičová  Katarína
            vedúca ŠJ

• Výsledky prijímacích skúšok

• VYSLEDKY_PS_2020.pdf

Komunikácia školy a zákonného zástupcu uchádzača bude prebiehať prostredníctvom edupage konta alebo emailu.

Prijatý uchádzač
            Zákonný zástupca prijatého uchádzača má povinnosť do 04. 06. 2020 záväzne nahlásiť riaditeľke strednej školy nastúpenie/nenastúpenie na štúdium. V prípade, že sa rozhodol nastúpiť, musí zákonný zástupca pripojiť podpísané a oscanované potvrdenie o nastúpení.

Tlačivo potvrdenie o nastúpení nájdete (dokument) ZAVAZNE_POTVRDENIE.docx

Tlačivo potvrdenie o nastúpení nájdete (PDF súbor) ZAVAZNE_POTVRDENIE.pdf

Vyplnené tlačivo – SCAN je možné doručiť prostredníctvom edupage konta alebo na e-mail: oatajbb@gmail.com.

Neprijatý uchádzač pre nedostatok miesta
            Zákonný zástupca uchádzača, ktorý nebol prijatý a má záujem o štúdium na obchodnej akadémii, musí podať riaditeľke školy odvolanie.

Vzor odvolania proti rozhodnutiu o neprijatí nájdete (dokument) OA_ODVOLANIE_2020_2021_vzor.docx

Vzor odvolania proti rozhodnutiu o neprijatí nájdete (PDF súbor) OA_ODVOLANIE_2020_2021_vzor.pdf

Aktuálne zoznamy prijatých uchádzačov sú platné do 4. júna 2020.

Po tomto termíne je možné prijať ďalších uchádzačov na uvoľnené miesta v prípade, že podali odvolanie. Odporúčame denne sledovať stránku školy, kde budú aktualizované zoznamy prijatých uchádzačov.

• Oznam

• Prosím všetkých platcov za stravu v školskej jedálni, ktorí si ešte nepozastavili trvalý príkaz na úhradu, aby tak urobili čím skôr, nakoľko nabiehajú vysoké kredity.

Dorotovičová Katarína
            vedúca ŠJ