• Úradné hodiny počas letných prázdnin

pondelok – piatok

8.00 – 12.00 h

Ing. Darina Šlosarová

• Študentská konferencia „Poznaj svoje peniaze 2019“

• V dňoch 11. – 12. júna 2019 sa tri žiačky tretieho ročníka Simona Hoferová, Beáta Demianová, Želmíra Patrášová, zúčastnili študentskej konferencie „Poznaj svoje peniaze 2019“. Témou tohtoročnej konferencie bolo heslo: „Uč sa. Spor. Zarábaj!“ Konferenciu zorganizovala Nadácia pre deti Slovenska a konala sa v centrále Slovenskej sporiteľne v Bratislave. Naše žiačky sa konferencie zúčastnili príspevkami na témy: Ako som si zarobila prvé peniaze a Investovanie. Prítomným hosťom sa prezentácie páčili a vysoko vyzdvihli obsahovú stránku aj prezentačné zručnosti našich žiačok.

• ZAV - talenty 1. ročníkov 2019

• V Detve na OA sme sa 12. júna 2019 zúčastnili 2. ročníka celoštátnej súťaže

- 10-minútový odpis z obrazovky (penalizácia 100 úderov za chybu)

- 10-minútový odpis z obrazovky ( 50 úderov za chybu)

Kristián Ridzoň z I. B získal 2. a 3. miesto.

Tešíme sa spolu s ním.

• Prevzatie preukazov ISIC

•

Preukaz ISIC/EURO<26 pre školský rok 2019/2020 si môžete prevziať na sekretariáte Obchodnej akadémie, Tajovského 25 v Banskej Bystrici v pracovných dňoch od 8.00  - 13.30 h, počas školských prázdnin do 04. 07. 2019 od 8.00 - 11.00 h, od 26. 08. 2019 od 8.00 - 11.00 h.

• Predlžovanie platnosti Preukazu ISIC/EURO26

• Pre všetkých rodičov a pokračujúcich žiakov sme pripravili krátky dotazník (len 2 otázky) k predlžovaniu platnosti Preukazu ISIC/EURO26.

Keďže od 1. júna si budú môcť všetci žiaci predlžovať platnosť preukazu na prázdniny a nasledujúci rok, zverejnite prosím tento link s dotazníkom ešte teraz v máji.

• Rodičovské združenie

• Pozývame rodičov na triedne schôdze rodičovského združenia, ktoré sa budú konať dňa 26. 04. 2019 (piatok) o 16.30 h v triedach.

Po triednych schôdzach budú pokračovať pohovory rodičov s vyučujúcimi.

Prosíme rodičov o účasť.

Ing. Darina Šlosarová

• 23. veľtrh cvičných firiem

• - 3. apríl 2019

- Žiar nad Hronom

- cvičné firmy NCS, súkromný podnikateľ a POP ON, s. r. o.

- žiaci III. A, B, C

- prezentovali, predávali, nakupovali, súťažili, porovnávali sa s konkurenciou (25 cvičných firiem)….

- 1. miesto NAJLEPŠÍ KATALÓG cvf POP ON, s. r. o.

- tešia sa a my s nimi….

Ing. Jana Katonová

• 2 % z dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

dovoľujeme si Vás aj tento rok požiadať o poukázanie časti svojej zaplatenej dane Združeniu rodičov pri Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici.

2 % z dane

• Finančná sloboda - spoločenská hra

• Dňa 14. marca sa žiaci 3. ročníka navštevujúci voliteľný predmet Manažment osobných financií zapojili do hrania finančnej spoločenskej hry Finančná slobodoba, ktorú realizuje na školách spoločnosť OVB Allfinanz Slovensko. Vďaka pani lektorke Zuzane Salanciovej strávili žiaci zaujímavý deň, počas ktorého sa hravou formou oboznámili s viacerými aspektami finančnej gramotnosti.

Počas hry s moderátorkou p. Salanciovou sa žiaci starali o finančné plánovanie fiktívnej rodiny. Každý dostal do opatery manželský pár vo veku 30 rokov a prechádza s nimi 30 rokov ich života. Uzatvárali im finančné produkty, čelili rôznym nástrahám života. Radili im v množstve finančných príležitostí, či a ako ich majú využiť.

• SOČ 2019

• Prekonaj sám seba a ukáž, že máš talent, tvorivé myslenie a odborné vedomosti

Výsledková listina 41. ročníka stredoškolskej odbornej činnosti:

01  – Problematika voľného času

2. miesto – Patrik Žilinčík (The Beatles), II. A

05 – Životné prostredie, geografia, geológia

2. miesto – Julianna Cvitkovičová, Nikola Fryčová (Recyklácia),  II. A

13 – História, filozofia, právne vedy

Mimoriadne ocenenie – Adriana Kočíšková (Stalinizmus), II. A

15 – Ekonomika a riadenie

1. miesto – Tomáš Csányi (Manažment verzus leadership),  II. A

3. miesto  – Ema Kováčová, Barbora Žuffová (Zdieľaná ekonomika), II. C

16 – Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba

1. miesto – Lea Lalíková (Rómovia – tradície, zvyky, kultúra) , II. A

17 – Pedagogika, psychológia, sociológia

1. miesto – Vanessa Mrázová, Laura Majerská (Rodová rovnosť), II. A

Banská Bystrica 28. 02. 2019

Predseda školskej komisie: Ing. Daniela Haliarska

Členovia školskej komisie: Ing. Emília Miklošková, Ing. Zdenka Biloveská

• Valentínska ekonomika

• Že učenie nemusí byť len mučenie, zistili v I. B2. Všetci, ktorí boli prítomní, neodišli naprázdno. Zažili pracovno-zábavno-výchovno-vzdelávaciu hodinu. Nutelové piškóty s vlašským orechom vyrábali Kika s Riškom, Vivian vykonávala kontrolu kvality, Maxo fotil, zvyšok skupiny povzbudzoval a tešil sa na občerstvenie. Produktivita bola vysoká, nepodarkov málo, spokojnosť, myslím, maximálna.

• Nadácia Partners–finančná olympiáda

• FINANČNÁ OLYMPIÁDA ponúka stredoškolákom možnosť otestovať a porovnať si úroveň svojej finančnej gramotnosti a zároveň získať atraktívne výhry pre seba i pre svoju školu.

Prvé, otvorené kolo súťaže prebehlo od 19.11.2018 do 31.01.2019.

Druhé, uzavreté, kolo olympiády prebieha od 18.02.2019 do 25.03.2019 a súťažia v ňom aj naši žiaci:

Vladimír Dianiška a Radovan Drozd z III. B triedy.

Prajeme Vám veľa získaných bodov a postup do finále!