• Súťaž Talenty 2. ročníkov  v ZAV
          • Súťaž Talenty 2. ročníkov v ZAV

• Súťaž Talenty 2. ročníkov  v ZAV  online sa uskutočnila 25. 10. 2022. V tejto celoštátnej súťaži sa zúčastnilo 277 druhákov z 24 škôl z celého Slovenska. Našu školu reprezentovali títo žiaci:

1.      Ďurečková Nikol, II. A

2.      Bošela Maroš, II. A

3.      Štefaniaková Laura, II. A

4.      Vantrubová Emma, II. A

5.      Záchelová Aneta, II. A

6.      Novodomcová Terézia, II. B

7.      Urdová Sofia, II. C

8.      Boris Samuel, II. C

Najlepšie umiestnenie získal Maroš Bošela – 4. miesto.

Všetkým súťažiacim a Marošovi zvlášť blahoželáme.

vyučujúce ADK

• Medzinárodný veľtrh cvičných firiem Slovensko 2022 Gbeľany

• Po viac ako dvojročnej prestávke sa zamestnanci cvičných firiem konečne stretli na veľtrhu osobne.

Z našej školy vystavovali dve cvičné firmy CakeHouse, s. r. o.Labkovo, súkromný podnikateľ
            (žiaci IV. B, C). Štvrtáci perfektne odprezentovali svoju prácu, obchodovali, komunikovali a súťažili v rôznych kategóriách.

Cvičná firma CakeHouse, s. r. o. získala Cenu za inklúziu.

Ďakujeme žiakom, ktorí reprezentovali  našu školu i seba.

Ing. Jana Katonová

• Sociálne siete a dezinformácie

• Dňa 14.10.2022 sa na našej škole uskutočnila školská udalosť, na ktorej sa zúčastnili žiaci všetkých ročníkov. Prednášku organizovalo Kreatívne centrum RTVS v podaní úspešného konzultanta, blogera a cestovateľa Tonyho Dúbravca. Témou prednášky bolo šírenie dezinformácií na sociálnych sieťach, ktoré boli alebo sú momentálne populárne. Okrem témy o dezinformáciach, sme nazreli do sveta konšpiračných teórii a vplyvu sociálnych sieti na každého z nás. Prednáška bola pre všetkých zúčastnených nielen zaujímavou, ale aj vysoko prínosnou.

Tamara Orošová a Zuzana Drozdová, III. C

• Získali sme ocenenie Najlepší verejný obstarávateľ za rok 2021

• Portál TRANSPAREX našej škole udelil ocenenie Zodpovedný obstarávateľ 2021 za vynikajúce výsledky v oblasti verejného obstarávania v uplynulom roku. Ocitli sme sa tak na popredných priečkach spomedzi 5400 verejných obstarávateľov a získali hodnotenie A+.

Za toto ocenenie môžeme poďakovať našim zamestnancom, ktorí sú zodpovední za proces verejného obstarávania. Kvalitná príprava zákaziek a ich rýchla realizácia nám tak pomáha šetriť verejnými financiami a zvyšuje dôveryhodné postavenie našej obci v očiach občanov a celého Slovenska.

Ocenenie Zodpovedný obstarávateľ 2021 udelila spoločnosť ProWise, a.s., ktorá projekt TRANSPAREX. prevádzkuje.

• Deň kariéry firmy Arval - ARVAL´S DAY

• 365.labb v Banskej Bystrici bol miestom tohto podujatia, ktorého sa zúčastnili všetci tretiaci. Tu sú ich dojmy zo stretnutia s ARVAL-om.

• Bol to veľmi príjemný zážitok, páčilo sa mi ich prezentovanie, kvízy a súťaže. Presvedčili ma najmä svojimi pracovnými priestormi, v ktorých by som chcel raz robiť. Potešil som sa aj rôznym veciam, ktoré sme si mohli zobrať a občerstveniu.
            • Príjemný zážitok a zároveň dobrá príležitosť pre niekoho, kto by si rád našiel brigádu.
            • Bolo to pre mňa celkom zaujímavé vidieť, ako funguje tak veľká firma, niečo nové som sa naučila.
            • Pekne nám vysvetlili ako pracujú aj ako spolupracujú  s inými krajinami, zaujímavá firma.
            • Včera sa mi to páčilo, bolo to zaujímavé, lebo to bolo spojené s hrami. Sú to úspešní, moderní a ambiciózni ľudia.
            • Páčila sa mi komunikácia zamestnancov firmy, ich milý prístup.
            • Dobrá prezentácia, zaujímavá hra, super darčeky na konci.
            • Best kroisanty ever, fľašu som schytala – tak spoko, ale teraz vážne... príjemná atmoška a veľmi poučné a náučné.